2% parama mokyklai

20181025 094323Spalio 25 d. Kėdainių profesinio rengimo centro logisto ekspeditoriaus specialybės mokiniams profesinio praktinio mokymo pamokos vyko Kauno intermodaliniame terminale bei UAB „Rosteka“.

KIT pastatytas šalia pagrindinės Lietuvos magistralės Vilnius – Kaunas – Klaipėda, apjungęs dvi skirtingų pločių geležinkelių vėžes. Jis tapo pirmuoju tokiu intermodaliniu mazgu Baltijos šalyse, o nutiesus „Rail Baltica“ vėžę iki Kauno – ir tarptautinės svarbos jungtimi tarp Rytų ir Vakarų bei Šiaurės ir Pietų transporto koridorių.

IMG 20181025 142955Spalio 25 d. Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai, lydimi  mokytojų V. Dirsės ir A. Kantauto,  dalyvavo Erasmus+ programos projekto „SMARTEL - išmaniųjų matavimų ir namų automatikos technologijų mokymas elektrikams“ seminare - konkurse, kuris vyko Panevėžio kolegijoje.

6Spalio 29 d. Kėdainių profesinio rengimo centre lankėsi Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) 207 kuopos kapitonas Gytis Požėra ir eilinis Vilius Dambrauskas. Svečiai su jaunuoliais diskutavo, kas yra patriotiškumas, kokie svarbiausi šalies simboliai, teigė, kad patriotas yra ne tik tas, kuris puoselėja šalies kalbą, kultūrą, saugo istoriją, bet taip pat ir kuria savo šaliai, prisideda gerais darbais.

received 259256001604188Spalio 21 dieną Kėdainių profesinio rengimo centro apdailininkų (statybininkų) A17-3, A17-7, A16-7 grupių mokiniai pagal projektą „Tarptautinė patirtis – profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“ išvyko į praktinę stažuotę Vokietijoje, Švėryno mieste. Po ilgos kelionės autobusu mus nuoširdžiai ir šiltai sutiko, aprodė būsimą darbo vietą  ir Švėryno miestą stažuotės vadovai Wouter Groet ir Igoris Petersas. Darbo vieta - tai senas pastatas, kurį mes  renovuojame: darbai nuo sienų griovimo, valymo, plytų mūrijimo, tinkavimo iki dažymo. 

IMG 20181024 091057Visi žino – šviežiuose vaisiuose ir daržovėse gausu organizmui naudingų medžiagų bei vitaminų, kurie ne tik puoselėja mūsų grožį bei sveikatą, bet ir stiprina imunitetą.

Kėdainių profesinio rengimo centre vyko vaisių ir daržovių sulčių bei trintų kokteilių degustacija „Vitaminų diena“. Būsimieji virėjai ir barmenai padavėjai kartu su profesijos mokytojais Audrone Alminiene ir Dariumi Biriuku pakvietė Centro bendruomenę paragauti įvairių vaisių ir daržovių sulčių bei trintų kokteilių.

DSCF7304Spalio 18 d. Kėdainių profesinio rengimo centro IV gimnazijos klasės mokiniams lietuvių kalbos ir literatūros pamokos vyko Vilniuje, Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialiniame bute-muziejuje ir Vinco Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje. Abu muziejai įkurti Vilniaus universiteto profesoriams skirtame name.

12Kėdainių profesinio rengimo centro Atviroje jaunimo erdvėje besilankantys jaunuoliai spalio viduryje, lydimi Centro socialinių pedagogių, išsiruošė į 2 dienų stovyklą „Pažink save“. Norint sėkmingai pasirinkti ir planuoti savo karjerą bei ateitį, labai svarbu pažinti save, tačiau tikrasis savęs pažinimas neturi nieko bendro su mėgstamiausia spalva, muzika ar pamoka mokykloje.

20181018 104812Spalio 18 d. Kėdainių profesinio rengimo centro būsimieji logistai ekspeditoriai, lydimi profesijos mokytojos Dalios Sapronienės, lankėsi UAB „Linėja transport", kuri užsiima krovinių gabenimu bei ekspedijavimu vietiniais ir tarptautiniais maršrutais.

43467032 10156644232476585 1167761247974719488 nSpalio 7-13 dienomis buvome išvykę į Erasmus + projekto „Sveikame kūne – sveika siela“ susitikimą Rumunijoje. Susitikime dalyvavo partneriai iš penkių šalių: Turkijos, Čekijos, Latvijos, Rumunijos ir Lietuvos. Mūsų šaliai atstovavo Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai: Ginas Juodgalvis (A18 grupė), Danas Kačegavičius (A18 grupė) ir Jonas Mikulskis (II A gimnazijos klasė). Gyvenome šeimose, turėjome puikią galimybę komunikuoti anglų kalba.

20181016 172131Tradicinės Kėdainių profesinio rengimo centro bendrabutyje gyvenančių pirmakursių krikštynos jau nusibodusios. Spalio 16 d. vietoje kasmetinių krikštynų mokiniai nutarė nuvykti į Kaune esantį dažasvydžio klubą ,,Šaudom.lt‘‘.

DSC 0069Prieš kelias savaites Kėdainių profesinio rengimo centro pedagogai susitiko su Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininku Audriumi Jurgelevičiumi, o spalio 16 dieną Centre lankėsi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Siekta, kad mokytojai iš pirmų lūpų išgirstų dviejų švietimo profsąjungų lyderių skirtingas pozicijas dėl etatinio apmokėjimo ir patys nuspręstų, kurią pusę palaikyti.

3Populiarėjant sveikai mitybai, daugelis vis labiau rūpinasi, ką deda į lėkštę. Spalio 10 d. minima Pasaulinė košės diena yra puiki galimybė pradėti dieną dubenėliu skanios košės.

1Spalio 9 d. Kėdainių profesinio rengimo centro būsimiesiems apdailininkams (statybininkams) vyko pamoka - seminaras „Vokietijos kompanijos įmonės „Hardy“ naujausi įrankiai statybininkams“.

z prcA80Y0273Gražų, rudenišką, klevo lapais papuoštą rytą Kėdainių profesinio rengimo centro pedagogai įspūdingai pasitiko Mokytojų dieną - Centro erdves užpildė mokytojų veidų, nuotaikų, minčių fotonuotraukų fragmentai.

DSC 0443Spalio pradžioje Kėdainių profesinio rengimo centre buvo organizuotas vykdomo Erasmus+ programos profesinio mokymo strateginės partnerystės projekto „Automobilių mechanikų šiuolaikinė mokymo medžiaga“ dalyvių susitikimas. Projekto susitikime dalyvavo partneriai iš trijų Estijos profesinio rengimo centrų, Latvijos kolegijos ir Turkijos aukštesniosios profesinės technikos mokyklos.

20180928 120341Penktadienį, rugsėjo 28 dieną, Tyrėjų naktis visus mokslo entuziastus kvietė leistis į atradimų virtinę ir dar geriau pažinti mokslą bei mokslininkus. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir daugelyje kitų Lietuvos vietų daugiau nei 150 nemokamų renginių leido kitaip pažvelgti į mus supančią aplinką, interaktyviai pažinti technologijų pasaulį, pamatyti ir patirti nematomus dalykus, kurie kasdien šalia. Tyrėjų naktis- renginys, kuriame mokslininkai, studentai kviečia dalyvauti eksperimentuose, paskaitose, diskusijose, parodose ir ekskursijose.

20180925 140730Vykdant Nordplus Horizontal projekto „Darbą paliekančių pradedančiųjų mokytojų skaičiaus mažinimas" veiklas, 2018 m. rugsėjo 25 dieną Kėdainių profesinio rengimo centro mokytojams buvo organizuotas seminaras „Mentoriaus iššūkiai dirbant su x, y, z ir alfa kartos mokiniais“.

20180929 0956162018 m. rugsėjo 29 d. Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas lankėsi Melitopolyje (Ukraina). Vizito metu buvo apsilankyta Melitopolio aukštojoje profesinėje mokykloje -susipažinta su mokyklos mokymo baze, pabendrauta su mokyklos direktore Liudmila Kiseliova, mokytojais, aptartos mokyklų bendradarbiavimo sritys. Apsilankymą vainikavo dvišalės bendradarbiavimo sutarties pasirašymas tarp Kėdainių profesinio rengimo centro ir Melitopolio aukštosios profesinės mokyklos.

DSC 03072018 m. rugsėjo 29 d. iškiliam dvasininkui, Kėdainių krašto garbės piliečiui Tėvui Stanislovui būtų sukakę 100 metų. Būtų... Nors šio didžio žmogaus jau daugiau kaip dešimt metų nebėra, tačiau jis gyvas daugelio žmonių širdyse. 2018-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Tėvo Stanislovo metais.