2% parama mokyklai

×

Įspėjimas

JFolder: :delete: Nepavyko ištrinti aplanko. Kelias: /var/www/clients/client82/web147/web/media/nextend/cache/less/n1527142500

Balandžio 27 d. rytą daugelis kėdainiečių buvo nustebinti pamatę gausią karinės technikos palydą Kėdainių mieste. Karinė technika pamažu judėjo Šėtos gatve link Kėdainių profesinio rengimo centro. Būrys mokinių, mokytojų ir kitų darbuotojų, vietos bendruomenė su nekantrumu Centro kieme jau laukė neįprastų svečių.

Nuo kovo  20  iki balandžio 20 dienos visame pasaulyje švenčiama Žemės diena, kuri visiems primena,  kad tuo laikotarpiu privalu atlikti įvairių gerų darbų mūsų Žemei. Skolingi nelikome ir mes, Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai. Mūsų dovana žaliajai planetai – projektas ,,Gyvybė, holograma, saugus eismas – tai šviesa’’,  kurį pradėjome 2015 metais – Jungtinių Tautų šviesos metais.

Projekto „Jauki edukacinė erdvė – sėkmingo bendradarbiavimo rezultatas“, skirto Mokyklos bendruomenės metams paminėti, konkursui pasibaigus.

2015-2016 m. m.  paskelbti Mokyklos bendruomenės metais. Jiems paminėti Švietimo ir mokslo ministerija inicijavo švietimo įstaigų bendruomenių konkursą, kurio tikslas- paskatinti mokinių tėvų, socialinių partnerių  ir mokyklų bendradarbiavimą. Kėdainių profesinio rengimo centro bendruomenė, paskatinta Centro direktoriaus Dangiro Kačinsko, priėmė sprendimą dalyvauti konkurse, o sudaryta darbo grupė įpareigota iki balandžio 24 dienos Švietimo ir mokslo ministerijai pateikti konkursui parengtą projektą.

Praėjo dar dvi  kupinos įspūdžių ir naujos patirties stažuotės savaitės.  Aš ir mano kolegė Dovilė šias savaites praktiką atlikome juvelyrinių dirbinių parduotuvėje „Goreme Onyx“. Mums tai buvo puiki praktika, nes daug sužinojome apie juvelyrinius dirbinius, patobulinome anglų kalbos žinias, susipažinome su prekių pristatymo subtilumais ir iš kolegų pardavėjų mokėmės derybų meno. Viena pirkėjų grupė buvo mokytojai iš Lietuvos, tad smagu buvo jiems ne tik papasakoti, ko išmokome, bet ir parduoti gražių juvelyrinių dirbinių.

Balandžio 23 d. Kėdainiuose, Senosios Rinkos aikštėje, vyko pavasario mugė “Jurginių kermošius”- sodinukų ir daigų, vaiskrūmių, dekoratyvinių augalų, sodo ir daržo inventoriaus, kaimiškų maisto produktų, tautodailės dirbinių mugė. Mugėje prekiavo ir Kėdainių profesinio rengimo centras. Nepabūgusi savo jėgas išbandyti prekyboje,  Centro dešimtokė Edita Sadauskaitė prekiavo siuvėjų ir suvirintojų specialybės  mokinių pagaminta produkcija. Tokia prekyba yra puiki galimybė miesto bendruomenei pristatyti, kokias specialybes galima įsigyti Kėdainių profesinio rengimo centre, atskleisti mokinių profesinius gebėjimus.

Balandžio 19 - 20 dienomis Kėdainių profesinio rengimo centro Verslo praktinio mokymo firma „Translanas“ dalyvavo 20 - oje Tarptautinėje VPMF mugėje Vilniuje.  Mugės tikslas - ugdyti jaunų žmonių verslumą per vizijos, misijos ir tikslo suvokimą.

Konkurso dalyviai- Kėdainių profesinio rengimo centro suvirintojo mokymo programos mokiniai, kurie laimėjo profesinio meistriškumo konkursą savo grupėje: Lukas Glebauskas, Aurimas Bespalas, Vaidas Vansevičius, Paulius Pupšys, Arnas Andrejūnas ir Vaidas Vaičiūnas. Konkurso tikslas- ugdyti mokinių profesinį meistriškumą, motyvaciją, kūrybiškumą, skatinti ir profesijos mokytojų iniciatyvą. Konkurso dalyviai turėjo atlikti teorinę užduotį (dalykinis testas) ir praktines užduotis. Juos vertino komisija, kurios pirmininku sutiko būti IĮ Dariaus Svirskio įmonės atstovas Mikas Raščiauskas.

Aštuoni Kėdainių profesinio rengimo centro virėjo ir prekybos įmonių vadybininkų padėjėjų profesijų mokiniai atlieka praktinį mokymą pagal Erasmus+ programos KA1 projektą Nr.2015-1-LT01-KA102-013201 ,,Tarptautinė patirtis-paslaugų kokybės užtikrinimas“ .

Balandžio 5-8 dienomis Kėdainių profesinio rengimo centro atstovai dalyvavo antrajame projekto „Inovatyvus profesinės užsienio kalbos mokymas – raktas į suaugusiojo mokymosi motyvaciją“susitikime Estijoje, Pernu mieste. Susitikimo, vykusio Pernu suaugusiųjų gimnazijoje,  metu partneriai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos  aptarė  pagrindines projekto veiklas, atlikimo terminus, esamus ir būsimus rezultatus.

Balandžio 13 d. Kėdainių profesinio rengimo centro mokytojai Aurima Bajorūnienė, Aušra Vyšniauskienė,  Žilvinas Kapočius bei mokiniai Lijana Bučytė (L15-3), Jonas Ožarovskis (L15-3) ir Tomas Vyšniauskas (L12-3) dalyvavo Kauno regiono profesinių mokyklų užsienio kalbų konkurse, kurį organizavo Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras.

 

 

 

Kėdainių profesinio rengimo centras kartu su partneriais – Latvijos universitetu, Latvija, Švietimo inovacijų perkėlimo centru, Latvija, Pernu suaugusiųjų gimnazija, Estija, UAB „Heiro”, Latvija –įgyvendina tarptautinį  NordPlus Adult projektą “Inovatyvus profesinės užsienio kalbos mokymas – raktas įsuaugusiųjų mokymosi motyvaciją” („Innovative Vocational Foreign language Teaching – a key  to Adult Learning Motivation“) Nr. NPAD-2015/10009. 

Balandžio 9 d. Litexpo  parodų rūmuose vyko atviras Lietuvos kirpėjų čempionatas „Pelenė 2016“.  Čempionate rungėsi 165 dalyviai bene 30-yje skirtingų rungčių, skirtų grožio meistrams,  dalyvavo net 18 profesinio mokymo įstaigų bei kolegijų studentai.  Čempionate dalyvavo ir mūsų Centro K7-3 grupės būsimieji kirpėjai: vakaro šukuosenos rungtyje - Konstancija Kundrotaitė, dienos šukuosenos rungtyje- Aurimas Žirlys. Kiekvienoje rungtyje diplomuotos tik penkios pirmos vietos. Aurimas Žirlys iškovojo garbingą IV vietą. Profesijos mokytojai Ritai Jucienei įteiktas diplomas „Metų profesijos pedagogas 2016“  už mokinių  paruošimą čempionatui.

Profesijos mokytoja Rita Jucienė

Balandžio 7 dieną Kėdainių profesinio rengimo centras ūžė kaip bičių avilys – tokio sujudimo, tokio šurmulio čia dar nėra buvę. Nuo pat ryto į atvirų durų dienos renginį „Specialybių mugė 2016“ rinkosi mokiniai ir mokytojai ne tik  iš Kėdainių, bet ir iš aplinkinių rajonų bendrojo ugdymo mokyklų.

Balandžio 7 d. Kėdainių profesinio rengimo centro bendruomenė sulaukė gausaus būrio profesinio mokymo įstaigų mokinių, profesijos mokytojų iš visų šalies regionų- vyko nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Šauniausias apdailininkas 2016“. Paraiškas dalyvauti konkurse pateikė 19 profesinio mokymo įstaigų komandų: Veisiejų technologijos ir verslo mokykla, Marijampolės profesinio rengimo centras, Utenos regioninis profesinio mokymo centras, VšĮ Telšių regioninis profesinio mokymo centras, Mažeikių politechnikos mokykla, Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla, Zarasų žemės ūkio mokykla ir kt. Komandą sudarė 2 apdailininko (statybininko) mokymo programos mokiniai.

Balandžio 1d.vakarą Kėdainiuose nugriaudėjo tryliktasis  jau tradicija tapęs renginys „BRAVO mokiniai 2016“! Pramogų centre „Vikonda“  buvo apdovanoti 9–12 klasių Kėdainių miesto ir rajono moksleiviai bei mokytojai. Mokiniai varžėsi dėl šių nominacijų: BRAVO pilietiškiausi, BRAVO velniškiausi, BRAVO linksmiausi, BRAVO stilingiausi, BRAVO talentingiausi, BRAVO klasė, BRAVO porelė. Taip pat tradiciškai išrinkti ir BRAVO mokytojai. BRAVO mokytoja šiais metais tapo Kėdainių profesinio rengimo centro profesijos mokytoja Liudmila Kolojanskienė.

Toks renginys mūsų mokiniams organizuojamas kasmet, jo metu kiekvienas gali pasijausti svarbiu, nusipelniusiu, pastebėtu.

Kovo 14-18 d. Kėdainių profesinio rengimo centro mokytojai  Darius Jašenskaitis, Kestutis Gužys, Juozas Grušauskas  vyko į Prahą, į Educo mokymo centrą pagal Erasmus+ programos projektą Nr. 2015-1-LT01-KA102-013197 ,,Inžinerinių profesijų mokinių tarptautinė praktika“. Vizito metu buvo aplankyti automobilių remonto servisai, kuriuose Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai atliko praktiką. Viena iš didžiausių įmonių, kurioje praktikavosi mūsų mokiniai – automobilių remonto dirbtuvės Autoavant Družstvo (bendras Renault ir Dacia centras). Čia dirba 40 žmonių, centrą sudaro remonto dirbtuvės, dažymo patalpa, detalių parduotuvė ir automobilių pardavimo aikštelė.

Transporto ir verslo skyriuje svečiavosi buvęs mokinys Arnas Volkavičius. Tai ryžtingas žmogus, kurio neįmanoma sulaikyti, jis visada pasiekia sėkmę, turi tikslą, svajonę, kuria planus ir juos realizuoja. „Kelyje atsirandančios kliūtys – tai tik laipteliai kopti į naujas viršūnes“, – juokavo Arnas.

Transporto ir verslo skyriuje jau aštuntą kartą surengtas diktanto konkursas, kurio tikslas – skatinti suaugusiųjų ir mokinių raštingumą, domėjimąsi gimtąja kalba bei jos puoselėjimu. Šiais metais konkursas skirtas Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Jau tapo įprasta, kad diktantą rašyti kviečiami ne tik mokiniai, bet ir mokytojai bei mokyklos darbuotojai.

Kėdainių profesinio rengimo centre kiekvieną savaitę vyksta neformaliojo švietimo užsiėmimai, į kuriuos susirenka Kėdainių miesto ir rajono vaikai. Daugiausia dalyvių lanko maisto ruošimo užsiėmimus, kuriuose vaikai gamina įvairius patiekalus ir desertus.