2% parama mokyklai

IMG 20191121 174013 (2)2019 metų suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi pasaulis laukia. Keliaukim!” švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius pakvietė keliauti į mokymosi pasaulį. Vienas iš pagrindinių šių metų suaugusiųjų savaitės tikslų- parodyti suaugusiųjų mokymosi galimybes įvairių socialinių sluoksnių žmonėms, paskatinti juos mokytis, taip pat skatinti ir suaugusiųjų mokytojų (andragogų) motyvaciją dirbti kūrybiškai.

Į kelionę leidosi ir Kėdainių profesinio rengimo centro profesijos mokytojai. Pirmoji kelionės stotelė- Tiskūnų bendruomenės centras. Čia atvykusį profesijos mokytoją Vilmantą Jasiulevičių pasitiko Tiskūnų bendruomenės pirmininkė Vida Vancevičienė ir būrelis tiskūniečių, pasiryžusių pasimokyti, kaip naudotis internetu mobiliųjų telefonų pagalba, kaip saugiai prisijungti ir naudotis elektronine bankininkyste. Tuo pačiu metu į kelionę leidosi centro mobili mokymų virtuvė ir virtuvės šeimininkai, profesijos mokytojai, Audronė Alminienė bei Darius Biriukas. Antroje kelionės stotelėje, Lančiūnavos bendruomenės centre, juos pasitiko moterys, norinčios išmokti vaisių ir daržovių dekoratyvinio pjaustymo paslapčių. Ypatingo dėmesio susilaukė mokytojo Dariaus išpjaustyta vaisių piramidė ir mokytojo gebėjimas savo patirtį perteikti suaugusioms mokymų dalyvėms.

Suaugusiųjų mokymosi savaitės pabaigoje dar kartą į Tiskūnų bendruomenės centrą išvyko mobili mokymų siuvyklėlė ,,Laikas siūti”. Profesijos mokytoja Anželika Liukumienė susirinkusias moteris ir merginas mokė pasigaminti ir dekoruoti kalėdinį žaisliuką. Vienoms tai buvo pirmas bandymas pasigaminti rankdarbį, kitoms, kurios jau puikiai mezga, siuva, siuvinėja, nauja ir įdomi rankdarbių gaminimo patirtis.

Savaitės mokymus vainikavo džiugi žinia. Suaugusiųjų mokymosi savaitės atidarymo renginyje centrui buvo įteiktas Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos diplomas už projektą, skatinantį naudingą užimtumą, suteikiantį naujų galimybių pritaikant įgytas profesines žinias ir įgūdžius. Konkursui buvo pristatytas profesijos mokytojos Anželikos Liukumienės įgyvendintos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programos ,,Vaikiškų drabužių siuvimas”  dalyvės  Daivos Grinkevičienės sėkmės istorijos  vaizdo interviu ,,Laikas siūti”.  Vaizdo įrašą sukūrė centro mokytojų komanda: Rima Pužauskaitė, Irma Zukienė, Virginija Kiuberienė ir Arvydas Kantautas.

2019 metų suaugusiųjų mokymosi savaitės mokymų renginiuose centro mokytojai ne tik skatino  suaugusiuosius mokytis, bet ir patys patobulino savo gebėjimus dirbti kūrybiškai.

Virginija Kiuberienė, centro metodininkė