DSC 0171Paskutinį rugsėjo penktadienį jau penkioliktąjį kartą geriau pažinti mokslą ir mokslininkus kvietė „Tyrėjų naktis 2019“. Renginyje nestigo galimybių pažinti mokslą ir mokslininkus, apsilankyti pažangiausiose laboratorijose, imtis eksperimentų ir atradimų, leidžiančių kitaip pažvelgti į mus supančią aplinką, interaktyviai pažinti kvapų, technologijų pasaulį, pamatyti ir patirti nematomus dalykus, kurie kasdien šalia ir gali būti pastebėti tik pasitelkus mokslininkų bei technologijų draugiją. Smagu, kad pažinimo džiaugsmas tampa prieinamas kiekvienam besidominčiam!

Drauge pažinti, koks įdomus ir nepaprastas yra tyrėjų gyvenimas, turėjo galimybę ir Kėdainių profesinio rengimo centro pirmo kurso būsimieji automechanikai. Apsilankę Valdovų rūmuose, Gedimino pilyje ir papildę istorines žinias, išskubėjome į Vilniaus Gedimino technikos universiteto kūrybiškumo ir inovacijų centrą „Linkmenų fabrikas“, kur ir buvo pristatyti dėstytojų ir studentų darbai. ,,Virtualus vizitas į Marsą“,  ,,Tapk veiksmo filmo superherojumi“, ,,Kaip lazeriu nupiešti paveikslą“ ir dar daug pasiūlytų renginių, kurie mokinius sudomino, pakvietė tapti ne tik žiūrovais, bet ir dalyviais. Apžiūrėjome pagal mokslininko Nikolos Teslos atradimus pagamintą įrenginį ir jame muzikos dažnių pagalba valdomus kibirkšties aukščius, išbandėme mūsų klasės mokinių ,,gyvą elektrinę grandinę“, kuri patraukė daugelio dalyvių dėmesį, o Motiejus Juozapaitis pagamino termoporą.

Namo grįžome pavargę, bet daug sužinoję ir pasisėmę naujų idėjų.

Alma Valonienė, fizikos mokytoja