063ff3f9 61e3 4f0c 8497 7209cdac48cdPaskutinę rugsėjo savaitę Coimbroje (Portugalija)  vyko trečiasis projekto ITT dalyvių susitikimas. Į susitikimą vyko Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai: Austėja Geidonaitė, Augustė Vareikaitė, Martynas Kaladė, Gytis Giedrys ir Povilas Pakštys.  Juos lydėjo anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė, Živilė Matukienė bei centro direktorius Dangiras Kačinskas.

Projekto dalyvių susitikimas vyko penkias dienas. Pirmą dieną mokiniai žaidė susipažinimo žaidimus, dirbo grupelėse. Projekto susitikimo tikslas- pasidalinti patirtimi bei pristatyti pasirinktą technologinį įrankį. Mūsų komanda pristatė du žaidimus, sukurtus skirtingais interaktyvių žaidimų įrankiais: Quizziz ir Quizlet. Augustė sugalvojo klausimus apie Lietuvą, o Martynas ir Gytis skirtingose platformose sukūrė žaidimus. Tokiu būdu pristatėme ir įrankį, ir savo šalį. Kitos komandos taip pat pristatė savo naudojamus įrankius.

Antrą dieną susipažinome su Portugalijos mokyklomis, kurios įprastai yra sujungtos iš kelių skirtingų mokyklų. Aplankėme  mokyklą, kurioje mokosi daug klausos ir regos negalią turinčių mokinių,  sužinojome, kaip interaktyvios programėlės padeda šiems mokiniams mokytis.

Trečia projekto dalyvių susitikimo diena buvo skirta ekskursijoms po  Coimbros miestą. Savo įspūdžius apie miestą mokiniai pristatė sukurtuose vaizdo įrašuose. Dieną baigėme portugališka vakariene skambant Fado muzikai. Projekto veiklos buvo organizuotos taip, kad dalyviams užteko laiko dar apsilankyti Porto mieste bei įspūdingame kalnų kaimelyje Gondramaz. Baigiamajame susitikimo renginyje savo įspūdžius projekto dalyviai užfiksavo kurdami refleksijos plakatą.

Projekto dalyvių susitikimas nuostabaus grožio šalyje paliko daug neišdildomų įspūdžių. Iš susitikimo grįžome patobulinę savo  žinias apie informacinių technologijų naudojimą mokantis ir mokant, pažinę naują šalį, susiradę naujų draugų, motyvuoti mokytis užsienio kalbų bei toliau aktyviai dalyvauti programos Erasmus + projektuose.

Živilė Matukienė, mokytoja metodininkė, projekto koordinatorė