20181025 094323Spalio 25 d. Kėdainių profesinio rengimo centro logisto ekspeditoriaus specialybės mokiniams profesinio praktinio mokymo pamokos vyko Kauno intermodaliniame terminale bei UAB „Rosteka“.

KIT pastatytas šalia pagrindinės Lietuvos magistralės Vilnius – Kaunas – Klaipėda, apjungęs dvi skirtingų pločių geležinkelių vėžes. Jis tapo pirmuoju tokiu intermodaliniu mazgu Baltijos šalyse, o nutiesus „Rail Baltica“ vėžę iki Kauno – ir tarptautinės svarbos jungtimi tarp Rytų ir Vakarų bei Šiaurės ir Pietų transporto koridorių.

Kauno intermodalinio terminalo grupės vadovas Sigitas Baltokas mokinius supažindino su pagrindine terminalo funkcija – sujungti dvi skirtingas geležinkelio transporto sistemas į vieną mazgą, perkrauti krovinius, kad jie galėtų laisvai judėti tarp dviejų skirtingų geležinkelio sistemų. Akcentavo terminalo ateities planus - perkrauti puspriekabes bei nesupakuotus krovinius. Būsimieji logistai ekspeditoriai turėjo galimybę stebėti atliekamus darbus teritorijoje – sąstatų formavimą.

UAB „Rosteka“ – viena pirmųjų tarptautinių pervežimų keliais ir ekspedijavimo paslaugas teikiančių įmonių Lietuvoje, moderniu nuosavu transporto parku gabenanti krovinius įvairiais maršrutais visoje Europoje bei NVS šalyse. Įmonė jau daug metų bendradarbiauja ruošiant logistus ekspeditorius Kėdainių profesinio rengimo centre.

UAB „Rosteka“ personalo vadovė bei transporto skyriaus vadovė nuoširdžiai dalinosi savo ilgamete darbo patirtimi, džiaugėsi, kad mokiniai pasirinko labai perspektyvią, gerai apmokamą ir reikalingą profesiją, siūlė įmonėje atlikti praktiką ir ateityje papildyti gana jauną įmonės kolektyvą.

Apsilankymas įmonėse pirmakursiams ne tik leido pažinti logistikos praktinę pusę, įsigilinti į šios srities verslo iššūkius, bet ir pasisemti įkvėpimo mokslams.

Profesijos mokytoja metodininkė Dalia Sapronienė