2% parama mokyklai

×

Įspėjimas

JFolder: :delete: Nepavyko ištrinti aplanko. Kelias: /var/www/clients/client82/web147/web/media/nextend/cache/less/n1527142500

6Spalio 29 d. Kėdainių profesinio rengimo centre lankėsi Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) 207 kuopos kapitonas Gytis Požėra ir eilinis Vilius Dambrauskas. Svečiai su jaunuoliais diskutavo, kas yra patriotiškumas, kokie svarbiausi šalies simboliai, teigė, kad patriotas yra ne tik tas, kuris puoselėja šalies kalbą, kultūrą, saugo istoriją, bet taip pat ir kuria savo šaliai, prisideda gerais darbais.

Kapitonas G. Požėra supažindino su pagrindinėmis Savanorių pajėgų funkcijomis ir užduotimis, paaiškino, kas gali tapti savanoriu, kur kreiptis norint tapti savanoriu. Jaunuoliai domėjosi savanoriams organizuojamais mokymais, ypač pratybomis. Svečiai informavo, kad, skirtingai nei privalomosios karo tarnybos savanoriai, KASP kariai tarnybą gali derinti su darbu ar mokslais, o mokymai dažniausiai vyksta savaitgaliais. Didelio jaunuolių dėmesio sulaukė karių naudojami ginklai ir praktinis užsiėmimas. Susitikimo metu jaunuoliai domėjosi, kas svečius paskatino būti kariais savanoriais, kas labiausiai motyvuoja šioje veikloje, su kokiomis problemomis susiduria.

Socialinė pedagogė Justina Šalkauskaitė