DSC 0069Prieš kelias savaites Kėdainių profesinio rengimo centro pedagogai susitiko su Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininku Audriumi Jurgelevičiumi, o spalio 16 dieną Centre lankėsi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas. Siekta, kad mokytojai iš pirmų lūpų išgirstų dviejų švietimo profsąjungų lyderių skirtingas pozicijas dėl etatinio apmokėjimo ir patys nuspręstų, kurią pusę palaikyti.

„Tapo akivaizdu, kad skubotai įvedama mokytojų etatinio apmokėjimo sistema yra ydinga,“ – pradėdamas susitikimą sakė A. Navickas. – Kuo ji ydinga? Pirmiausia dėl didelio neapibrėžtumo vyksta improvizacijos. Keistas dalykas – Lietuvos mokyklose mokytojams už identišką darbą skaičiuojamas skirtingas atlyginimas. Tai nonsensas.“ Pirmininkas kalbėjo ir apie tai, kad mokyklose vis dar tvyro įtampa, sumaištis, susipriešinimas, o direktoriai tapo situacijos įkaitais. Su šiomis mintimis visiškai sutinkame, nes ir mūsų bendruomenė tai pajuto. A. Navickas sakė, kad klaidų įvardijimas nėra priešinimasis etatinio apmokėjimo modeliui, bet siekis, kad būtų panaikinta neteisybė ir sukurta aiški, apibrėžta apmokėjimo sistema. Pritariame išsakytoms pirmininko mintims ir palaikome Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos reikalavimą kuo skubiau suformuoti šiai reformai adekvačią teisinę bazę.

Centro tarybos pirmininkė Birutė Konstanblackaitė