20180928 120341Penktadienį, rugsėjo 28 dieną, Tyrėjų naktis visus mokslo entuziastus kvietė leistis į atradimų virtinę ir dar geriau pažinti mokslą bei mokslininkus. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir daugelyje kitų Lietuvos vietų daugiau nei 150 nemokamų renginių leido kitaip pažvelgti į mus supančią aplinką, interaktyviai pažinti technologijų pasaulį, pamatyti ir patirti nematomus dalykus, kurie kasdien šalia. Tyrėjų naktis- renginys, kuriame mokslininkai, studentai kviečia dalyvauti eksperimentuose, paskaitose, diskusijose, parodose ir ekskursijose.

Kėdainių profesinio rengimo centro pirmo ir antro kurso mokiniai kartu su fizikos mokytoja Alma Valoniene vyko į šį renginį. Vilniaus Gedimino technikos universiteto laboratorijose užsiėmimų sąrašas ilgas: „Thenatureoftechno meditacija“, ,,Pažink betoną iš arčiau“, ,,Pažadink robotus iš arčiau“, „Mobilūs, nuotoliniu būdu valdomi robotai“, ,,Žmogaus kūno biomechanika: kaip ir kodėl mes judame?“ ir daugybė kitų. Kauno technologijos universitete pasirinkome užsiėmimą ,,Sulituok savo mikroschemą“, Kauno kolegijoje - ,,Įdomioji fizika“. Visi renginiai pranoko mūsų lūkesčius. Daug kantrybės pareikalavęs Ernesto Kavaliausko ir Dominyko Babičo pagamintas Stirlingo variklis tapo pavyzdžiu kitiems, nepavykusiems jį sukonstruoti, o susilituoti savo veikiančią mikroschemą „mirksiuką“ sugebėjo net ir išvykoje dalyvavusios mūsų trys merginos.

Vieni konstravo, kiti susipažino su sportiniais automobiliais, gamino trumpiausią traukinį, vaišinosi chemikų ,,kokteiliais“, bendravo su robotais, o Vytenis Šeinys netgi scenoje talkino laborantams, kurie kūrė šviesos ir garsų šou.

Nors namo grįžome vidurnaktį, bet pasisėmėme naujų idėjų visi - nuo tyliojo Luko iš A17-3 grupės iki kaip visada valdingo Arno iš AM18-3 grupės.