DSC 03072018 m. rugsėjo 29 d. iškiliam dvasininkui, Kėdainių krašto garbės piliečiui Tėvui Stanislovui būtų sukakę 100 metų. Būtų... Nors šio didžio žmogaus jau daugiau kaip dešimt metų nebėra, tačiau jis gyvas daugelio žmonių širdyse. 2018-uosius Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Tėvo Stanislovo metais.

Šios ypatingos sukakties proga Kėdainių profesinio rengimo centro bendruomenė rugsėjo 27 d. susirinko į popietę ,,Jautriai skleidęs dvasios šviesą...“ Klausėmės Kalbos premijos laureatės Violetos Bakutienės literatūrinės-muzikinės kompozicijos, skirtos Tėvo Stanislovo atminimui.Atlikėja jautriai ir įtaigiai vedė mus Tėvo Stanislovo gyvenimo keliu, kalbėdamasi su juo, atskleidė asmenybės žavesį, liudijo jo pasakytų minčių gyvastį. Juk Tėvo Stanislovo pamąstymai apie laiką, kančią, laimę, meilę ir tarnystę yra virtę sentencijomis. Žodis, muzika, giesmės, ekrane rodomos nuotraukos ir vaizdo siužetai atgaivino prisiminimus apie neeilinį kunigą, pajutome jo artumą. „Tėvas Stanislovas visu savo gyvenimu bylojo – niekada negalima nustoti tikėti gėriu, negalima atstumti nė vieno žmogaus, tai ir iš aukštybių jis laimina mus visus“, – baigdama programą sakė V. Bakutienė.

Po šio renginio buvo apie ką susimąstyti ir mokiniams, ir mokytojams. Norėtųsi, kad visi prisimintume Tėvo Stanislovo žodžius: „Jeigu mes, nesigręžiodami į šalis, tyliai sau pasakytume: „Aš, aš turiu būti geresnis!“ – pasaulis irgi nuo to truputį pagerėtų.“

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birutė Konstanblackaitė