Birželio 23 dieną, gražiausios vasaros šventės – Joninių – išvakarėse, Kėdainiųprofesinio rengimo centro absolventai, jų artimieji ir draugai su gėlių puokštėmis rankose rinkosi į Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus aktų salę. Jau tapo tradicija čia iškilmingai įteikti profesinio mokymo diplomus. Kaip ir kasmet, šventėje dalyvavo Kėdainių profesinio rengimo centro vadovai, mokytojai, kiti darbuotojai. Atvyko ir svečių: Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Pavolis, Vilainių seniūnijos seniūnas Antanas Bružas, Šv. Jurgio bažnyčios klebonas kunigas Artūras Stanevičius, UAB „Finėjas“ personalo vadybininkė Simona Česonienė, Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo komercijos vadovė Agnė Steponavičienė, UAB „Atela“ direktorė Edita Žilinskienė, UAB „Megasauga“ direktorius Remigijus Koženiauskas, UAB „Autofanas“ direktorius Saulius Jurevičius, UAB „Skongalio transportas“ direktorius Albinas Počiulpas.

Saksofono įstabiems garsams virpinant širdis, į salę žengė XVI laidos absolventai su savo grupių vadovais. Pirmiausia absolventus pasveikino Centro direktorius Dangiras Kačinskas ir palinkėjo įsidarbinti pagal įgytą specialybę Lietuvoje, o dar geriau būtų – Kėdainiuose. Dirbti ir gyventi savam krašte linkėjo ir kalbėję svečiai –  Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Pavolis, darbdavių atstovė S. Česonienė, kunigas A. Stanevičius. Grupių vadovų vardu apie dalykus, kurie yra svarbūs kiekvieno žmogaus gyvenime, jautriai kalbėjo profesijos mokytoja Jolanta Vasilienė. Išklausę daug šiltų žodžių ir prasmingų linkėjimų, padėkos žodį tarė absolventai: „Mieli mokytojai!  Jūsų buvo daug. Jūs visi buvote skirtingi. Griežti ir reiklūs. Geri ir atlaidūs. Piktoki, besišypsantys, santūrūs ar niūrūs... Mūsų buvo dar daugiau. Ir mes irgi buvome visokie: linksmi, triukšmingi, tinginiai ir stropuoliai, neklaužados, internautai, feisbukininkai – smalsiukai, nomofobai... Bet Jūs mylėjote mus. O jei ir barėte, tai tik tam, kad mes būtume geresni. Laikas greit audžia savo voratinklį prisiminimų gijomis... Dėkingi Jums, administracijai ir visiems darbuotojams  už tai, kad buvote ir esate!“

Pagaliau atėjo pati svarbiausia šventės akimirka – į sceną kviečiami Centro direktorius D. Kačinskas ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Olga Zaborskienė. Skaitomas Kėdainių profesinio rengimo centro direktoriaus įsakymas „Dėl profesinio mokymo diplomų ir pažymėjimų išdavimo“ ir vienas po kito į sceną skuba absolventai. Profesinio mokymo diplomai buvo įteikti 238 Centro ugdytiniams, iš jų keturioms absolventėms diplomai su pagyrimu: Skaistei Jankauskaitei (M11-3 grupė), Jurgitai Berlinskienei, Ernestai Vansevičienei (AK16-4 grupė), Simonai Urbonaitei (P16-4 grupė).

Taigi Lietuvos darbo rinką papildė gausus būrys Kėdainių PRC paruoštų kvalifikuotų suvirintojų, maisto pramonės darbuotojų, automobilių elektromechanikų, logistų ekspeditorių, technikos priežiūros verslo darbuotojų, apdailininkų, pastatų šiltintojų, tarptautinių vežimų vairuotojų ekspeditorių, kirpėjų, virėjų, apskaitininkų-kasininkų, prekybos įmonių vadybininko padėjėjų. Tikimės, kad visi jie ras savo vietą po tėvynės saule ir dorai dirbdami susikurs gražų, laimingągyvenimą.

Šventės vedėja Birutė Konstanblackaitė