2% parama mokyklai

Pasibaigus mokslo metams ir nurimus įprastam šurmuliui, Kėdainių profesinio rengimo centro pedagogai jau trečius metus į mokyklą kviečia aplinkinio mikrorajono mažuosius gyventojus. Birželio 12-16 dienomis socialinės pedagogės Sigita Sveikauskienė, Justina Šalkauskaitė kartu su sveikatos priežiūros specialiste  Giedre Froloviene jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikus pakvietė į vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovyklą „Pasidaryk pats“. Programą finansavo Kėdainių r. savivaldybė ir Kėdainių profesinio rengimo centras. Šiais metais čia įdomiai ir prasmingai laiką leido net 30 vaikų.

Stovyklos programa buvo orientuota į vaikų socialinių ir asmeninių kompetencijų, kūrybiškumo atskleidimą ir plėtojimą, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių ugdymą. Kėdainių profesinio rengimo centro turima praktinė bazė ir dirbantys pedagogai suteikė vaikams galimybę ir erdvę ne tik linksmai ir nerūpestingai leisti laiką, bet ir patobulinti socialines, pažintines kompetencijas. Profesijos mokytojos Irena Merkelienė ir Zofija Trumpickienė mokė vaikus paruošti tešlą bandelėms ir jas iškepti. Apsilankę pas mokytoją Ingridą  Šlikienę, vaikai ne tik diskutavo apie sveiką mitybą, bet ir gamino įvairių vaisių kokteilius, mokėsi serviruoti stalus.

Daug teigiamų emocijų vaikams suteikė netikėtai atvykę Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų kariškiai, kurie supažindino su kario profesija, turima technika.

Visą savaitę vaikams netrūko aktyvios, prasmingos, įdomios veiklos, įvairių žaidimų, sportinių užduočių, komandinio darbo. Paskutinę stovyklos dieną stovyklautojai lankėsi Krekenavos regioniniame parke, iškylavo gamtoje.

Dėkojame Centro mokinėms Skirmantei Činikaitei, Ugnei Markevičiūtei ir Monikai Medzevičiūtei, kurios jau antrus metus savanoriauja vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovykloje.

 

Vyresnioji socialinė pedagogė Justina Šalkauskaitė