Kėdainių profesinio rengimo centras pradėjo įgyvendinti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacines veiklas. Projektas finansuojamas iš Europos sąjungos lėšų. Edukacinių veiklų tikslas- sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis netradicinėje aplinkoje: muziejuose, teatruose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, kitose įvairiose edukacinėse erdvėse, patraukliai ir inovatyviais būdais lavinti bendrąsias ir dalykines kompetencijas.

Birželio 5 d. Centro mokiniai, lydimi mokytojų, vyko į pirmąją projekto edukacinę programą „Vaistai gamtoje“ Labanoro regioniniame parke- didžiuliame ir kupiname gyvybės. Projekto dalyvius pasitiko Labanoro regioninio parko lankytojų centro botanikas Andrejus Gaidamavičius. Jis papasakojo apie centre veikiančią interaktyvią ekspoziciją, o mokiniai pasitikrino savo žinias apie augalus ir miško gyvūniją. Lankytojų centre taip pat sužinojome apie parko lankytinas vietas, stovyklavietes, gavome kitą maloniam poilsiui svarbią informaciją. Toliau vykome į Labanoro girios natūralias pievas, kur rinkome vaistinius augalus. Botanikas Andrejus įdomiai pasakojo ne tik apie augalų gydomąsias galias, bet ir apie nuodingas jų savybes,  pamokė, kaip valgyti žalias dilgėles neįsidilginus. Vaikščiojome po girios pelkės raistą ir maloniai nustebome rūgštinės terpės poveikiu odai. Tiesa, ne visi ryžosi vaikščioti po judantį raistą, kurio gylis iki 4 metrų.

Pakeliui į Kėdainius pasukome link Labanoro apžvalgos bokšto– aukščiausio apžvalgos bokšto Lietuvoje. Jo aukštis – 36 m. Dar kartą iš aukštumų pasigrožėjome girios gamta ir besidriekiančiais ežerais. Projekto dalyviai džiaugėsi išvyka ir įgyta patirtimi.

Mokytoja Irma Zukienė