Mes, būrys pirmo kurso suvirintojų, gražų saulėtą antradienį kartu su grupės vadove Alma Valoniene išvykome į edukacinę pamoką. Mūsų kelionės maršrutas driekėsi į Žemaitiją, į Plungės rajoną, kur netoli Platelių ežero yra  įkurtas Šaltojo karo muziejus. Saugykla įrengta buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse, Plokštinės raketų bazėje. Tokios saugyklos išlikę tik trys Žemėje. Muziejus įkurtas sovietų kariškių apleistoje raketų bazėje. Nuo 1963 iki 1978 metų čia buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos. Mes čia daug sužinojome apie raketinę įrangą, veikimą, supratome sąvoką ,,šaltasis karas“ ir įsiminėme jo pagrindinius etapus, pažiūrėjome  specialiai šiam muziejui sukurtą dokumentinį filmą „Šaltasis karas – baimės šešėlis“.

Atsikvėpę prie vieno iš Žemaitijos nacionalinio parko „deimančiukų“- Platelių ežero- ir pakrantėje išbandę jo temperatūrą, vykome į Plungę. Čia mus pasitiko ,,žiauriai normali“ gidė, daug įdomybių papasakojusi apie Plungės parką ir dvarą. Apžiūrėjome išlikusius kunigaikščių Oginskių dvaro pastatų ansamblio rezidencijos rūmus, arklides, žirgyną, Perkūno ąžuolą, pavaikščiojome po 60 ha užimantį gamtos ir žmonių sukurtą įvairaus reljefo parką.

Paklausę žemaitiškos šnekos, paragavę šio regiono picos, pakeliui užsukome į Rietavą ir savarankiškai aplankėme dar kelis Oginskių valdymo laikų išlikusius objektus: skalbyklą, vandens bokštą, alaus daryklą, koplytėlę, Baltuosius vartus. Pasigrožėję šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, patraukėme Kėdainių link. Pavargę, nepaisant to, dar artimiau susidraugavę, įgiję daug istorijos, fizikos žinių, norėtume kuo daugiau tokių netradicinių pamokų.

SV16 -3 grupės mokiniai Ignas ir Laurynas