Gegužės 10-14 dienomis Kėdainių profesinio rengimo centro profesijos mokytojas Darius Biriukas pagal Erasmus+ programos mobilumo projektą „Tarptautinė patirtis - profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“ dalyvavo mobilumo vizite Turkijoje. Vizito metu tobulino specialaus aptarnavimo, maišytų gėrimų paruošimo praktinius įgūdžius, susipažino su viešbučio maisto ir gėrimų skyriaus darbo organizavimu.Šiuo metu viešbutyje 4 savaičių praktiką atlieka Centro padavėjo ir barmeno profesijos mokiniai, todėl buvo smagu matyti, kaip mokiniai pritaiko pamokose įgytas profesines žinias, atsakingai atlieka visas darbo užduotis.

Profesijos mokytojui Dariui buvo nauja darbo patirtis viešbučio bare „Plaza“.  Teko dirbti komandoje su turkų barmenais ir Centro mokiniu Aleksandru. Šiame viešbutyje personalas labai bendrauja su svečiais, jiems skiriamas išskirtinis dėmesys. Penktadieniais viešbučio vadovai kviečia lankytojus į kokteilių valandėlę, kurios metu vaišina kokteiliais, užkandžiais, o turistai papasakoja, kaip jiems sekasi. Šiam renginiui profesijos mokytojas Darius paruošė firminius kokteilius su šviežiais agurkais bei šokoladinio pyrago skonio sirupu.

Taip pat mobilumo vizito metu aplankė Fetijos turizmo mokyklą ir susipažino su padavėjų ir barmenų paruošimu, su kolegomis aptarė ir mokymo/dėstymo vizitų galimybes Lietuvos profesinio mokymo įstaigose. Lankėsi poilsio komplekse “Lykia World”, kuris nustebino turistams siūlomomis laisvalaikio ir poilsio galimybėmis. Taip pat apsilankė Saklikento tarpeklyje ir pasivaikščiojo miesto vaiduoklio gatvelėmis.

Projektų vadovė Vilija Bakutytė