2% parama mokyklai

Gegužės 16 d. Kėdainių profesinio rengimo centro bendruomenė lankėsi AB „Lifosa“. Ši įmonė yra susijusi su  mūsų Centro ištakomis, jau kelis dešimtmečius vyksta gražus bendradarbiavimas. Norėdami iš arčiau susipažinti su seniausiu socialiniu partneriu, nutarėme apsilankyti ne tik Lietuvoje, bet jau ir pasaulyje žinomoje fosforo trąšų gamykloje.

Atvykusius maloniai mus pasitiko AB „Lifosa“ administracijos direktorius, Centro tarybos narys Juozas Baniota. Direktorius pakvietė į erdvią posėdžių salę, kurioje supažindino su  gamyklos istorija, pristatė kompaniją „EuroChem“, kuri nuo 2002 m. valdo kontrolinį AB „Lifosa“ akcijų paketą, papasakojo apie gaminamą produkciją. Po pristatymo užsukome į  bendrovės muziejų, kuriame sukaupta archyvinė medžiaga, istorinės nuotraukos, produkcijos pavyzdžiai bei apdovanojimai. Vadybininkė Indrė pristatė  modernų maketą, kuriame atsispindi, kaip kūrėsi ir plėtėsi gamykla. Tada sėdome į autobusus ir apvažiavome visą gamyklos teritoriją, kuri sudaro daugiau kaip 300 ha, susipažinome sugamybos sektoriais. Daug kam iš mūsų buvo staigmena, kad AB „Lifosa“ gamina ne tik trąšas, bet ir elektros energiją. Pagaliau tai, ko labiausiai laukėme,– žymiausias gamyklos objektas –  baltieji fosfogipso kalnai, nuo kurių atsiveria nuostabus kraštovaizdis. Vaikščiojome ir negalėjome patikėti, kad esame Kėdainiuose.

Pažintis su didžiausia Kėdainių gamykla paliko gilų įspūdį. Už šią įdomią ekskursiją esame dėkingi AB „Lifosa“ administracijos direktoriui Juozui Baniotai ir vadybininkei Indrei.

  

Centro tarybos pirmininkė Birutė Konstanblackaitė