Balandžio 19 - 20 dienomis Kėdainių profesinio rengimo centro Verslo praktinio mokymo firma „Translanas“ dalyvavo 20 - oje Tarptautinėje VPMF mugėje Vilniuje.  Mugės tikslas - ugdyti jaunų žmonių verslumą per vizijos, misijos ir tikslo suvokimą.

Jubiliejinei mugei Centro mokinių komanda kruopščiai ruošėsi visą mėnesį. Iki balandžio 7 d. komanda privalėjo sukurti ir išleisti audio ir video firmos reklamas ir išsiųsti į Vilnių vertinimo komisijai.  Po šių darbų reikėjo sugalvoti idėją stendui, vėliau vyko prekių ir paslaugų katalogo,  lankstinuko, vizitinių kortelių kūrimo,  kitų reklamos priemonių išleidimo, firmos įvaizdžio formavimo darbai.

Balandžio 19 d. VPMF „Translanas“ komanda atvyko į Vilniaus Rotušę ir pirmiausia įsirengė stendą, susidėliojo reklamines priemones, vertinimo komisijai pristatė firmos katalogą.

Antrą dieną nuo pat ankstyvo ryto komanda pradėjo darbą, o kiek vėliau buvo paskelbtas oficialus mugės atidarymas. Centro komandos stende vyko intensyvus darbas: bendravimas su vartotojais,  prekių ir paslaugų pristatymas,  akcijų taikymas. Taip pat komandos nariai pirmą kartą dalyvavo derybose,  kurios vyko tarp Verslo praktinio mokymo firmų. Firmos pasirašinėjo bendradarbiavimo sutartis,  vykdė pardavimus,  teikė užsakymus firmoms, derėjosi dėl prekių pristatymo ir apmokėjimo sąlygų, pildė derybų suvestinę. Ir visa tai mokiniai atliko  per vieną dieną.

Mugės pabaigoje buvo paskelbti nominantai,  įteikti diplomai ir dovanos.  Centro VPMF „Translanas“ komanda iškovojo bronzos apdovanojimą už originaliausią stendą tarp bendrojo lavinimo ir profesinio mokymo įstaigų.

Komandos „Translanas“ nariams Klaudijai,  Monikai,  Arnui, Pauliui,  Deividui, Renatui ir Arnui dalyvavimas mugėje yra didelė patirtis. Tokiose mugėse mokiniai įgyja verslumo įgūdžių, kuriuos jie gali pritaikyti realiame gyvenime.

Profesijos mokytoja Liudmila Kolojanskienė